سختی گیر رزینی شرکت شوفاژ مخزن

سختی گیر رزینی

سختی گیر رزینی (water sofetner) ،(سختی گیر مکانیکی  یا سختی گیر های تبادل یونی)، رایج ترین انواع سختی گیر در بازار هستند. کاندیشنر های شیمیایی و فیزیکی، اگرچه گاهی اوقات به عنوان ” نرم کننده ” به آنها رجوع می شود، اما مواد معدنی سخت را از آب پاک نمی کنند، بلکه از ته نشنین شدن یا چسبیدن آنها به سطوح، جلوگیری می کند. تنها راه حل برای نرم کردن آب سخت، پاک کردن مواد معدنی کلسیم و منیزیم، از آب می باشد. فقط سختی گیر های تبادل یونی (یا همان رزینی) و برخی روش های فیلتراسیون این کار را انجام می دهند.

طرز کار سختی گیر رزینی

 با جایگزینی یون های سخت منفی در آب سخت با اتم سدیم مثبت که در رزین موجود در سختی گیر موجود است،تعریف می شود. این رزین باید به طور متناوب احیاء شود تا از رسوب مواد معدنی سخت در آن جلوگیرری گردد. این فرایند با خارج شدن سختی گیر از سیکل و عبور نمک محلول در آب صورت می گیرد و در طول فرآیند احیا آب سختی گیر به همراه نمک محلول عبوری از رزین از سیستم تخلیه می گردد .در این بازه زمانی که عموما در طول شب صورت می پذیرد، آب موجود در سیکل بدون سختی گیری وارد سیستم می شود تا روند شست و شو پایان یابد. یکی از روش های جلوگیری از خروج سختی گیر از سیستم استفاده از دو مخزن سختی گیر تحت عنوان سختی گیر دوبلکس می باشد.

شرکت شوفاژ مخزن در نظر دارد مشتریانی که از طریق سایت اقدام به سفارش و خرید محصولات این شرکت اقدام فرمایند تخفیف ویژه برخوردارند.

کلیه محصولات شرکت شوفاژ مخزن دارای پنج سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

آدرس شرکت شوفاژ مخزن:تهران ،جاده خاوران،پاکدشت

تلفن های تماس :

۰۹۱۲۴۳۵۸۶۰۷- ۰۹۱۹۹۸۳۱۶۷۴ – ۰۹۳۸۱۳۴۰۸۸۳- رستمی

کیفیت ما ضمانت ماست

سختی گیر رزینی
سختی گیر رزینی

 

 

پست های مرتبط

دیگ بخار-طراحی و انتخاب دیگ بخار:آنچه که مهندسان درباره دیگ بخار باید بخاطر بسپارند + شوفاژ مخزن
تاسیسات بیمارستان – تاسیسات گرمایشی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی + شوفاژ مخزن سیستم های گرمایشی
موتورخانه – تشریح ساختمان و اجزای مهم یک موتورخانه در ساختمان + شوفاژ مخزن
سختی گیر رزینی شرکت شوفاژ مخزن +شوفاژمخزن سازنده انواع سختی گیر

پاسخ دهید