منبع دو جداره ۳۰۰ لیتری ،۴۰۰ لیتری ،۵۰۰لیتری ،۶۰۰لیتری ،۸۰۰لیتری ،۱۰۰۰لیتری +شوفاژ مخزن

منبع دو جداره

درباره منبع دوجداره آبگرم:

منبع دوجداره آبگرم یکی از روشهای مورد استفاده در گرم کردن آب در موتور خانه می باشد . این کار را به صورت غیر مستقیم انجام میدهد. منبع دو جداره از دو قسمت بیرونی و درونی تشکیل شده است، بدین سان که آب گرم یا بخار که توسط مشعل و دیگ تولید شده، به جداره بیرونی رفته و از آنجا آب منبع داخلی را گرم می کند.

منبع دوجداره ظرفیت و جنس :

منابع دو جداره در ظرفیت های مختلف بسته به نیاز ساختمانها طراحی و ساخته می شوند. جنس ورق آن از آهن گالوانیزه بوده و ضخامت جدار بیرونی از جدار داخلی کمتر می باشد. ( بدلیل فشار بیشتر در داخل) بطور مثال منبع دو جداره ورق ۵-۳ دارای ورق داخلی با قطر ۵ میلیمتر و ورق بیرونی با قطر ۳ میلیمتر می باشد.ورق مصرفی در ساخت این منبع ایرانی بوده و از جنس ورق گرم گالوانیزه میباشد.

ویژگی ها :

تامین آب گرم مصرفی ساختمان

سهولت انجام تعمیرات و نگهداری

۵ سال ضمانت کارکرد و سوراخ شدن

جنس منبع دوجداره :

جنس ورقه منابع آبگرمکن دوجداره معمولا آهن گالوانیزه است. ورق این نوع منبع، با توجه به اینکه فشار بالایی در آن ها جریان ندارد، ضخامت بالایی ندارد و معمولا از یک سانتی متر تجاوز نمیکند. ولی با این حال باید توجه کرد که در تامین جنس این نوع ورق، حتما از آهن گالوانیزه گرم استفاده شود تا هم در جوشکاری نتیجه بهتری داشته باشد، هم اینکه قسمت گالوانیزه روی منبع از بین نرود.

توجه :

تجربه نشان داده است که منابع آبگرمکن دوجداره و کویل دار و مخازن استوانه‌ای، بیشتر از ناحیه عدسی‌ها شروع به پوسیدگی و خوردگی می‌کنند. دلیل این مساله کشیدگی و ترک‌های بسیار ریزی است که در ساخت عدسی‌ها اعمال شده و تنش‌های زیادی را در آن ایجاد می‌کنند که به چشم دیده نمی‌شود. به همین دلیل استفاده از عدسی با یک نمره بالاتر می‎تواند عمر منبع را تا ۵ سال بیشتر افزایش دهد.

منبع دوجداره

پست های مرتبط

دیگ بخار-طراحی و انتخاب دیگ بخار:آنچه که مهندسان درباره دیگ بخار باید بخاطر بسپارند + شوفاژ مخزن
تاسیسات بیمارستان – تاسیسات گرمایشی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی + شوفاژ مخزن سیستم های گرمایشی
موتورخانه – تشریح ساختمان و اجزای مهم یک موتورخانه در ساختمان + شوفاژ مخزن
منابع آب دو جداره – منابع کویل دار – منابع ذخیره آب – منبع انبساط+شرکت شوفاژ مخزن

پاسخ دهید