دسته‌بندی نشده

منبع کویل دارعمودی

 • منبع کویل دار عمودی متداولترين و بهينه‌ ترين روش براي توليد آبگرم بهداشتي مصرفي و ذخيره آن  مي‌باشد. در اين نوع مخازن آب داغ يا بخار تهيه شده توسط ديگ، داخل يك كويل حرارتي كه معمولا از چند شاخه لوله رفت و برگشتي از جنس مس مي‌باشد گردش نموده و پس از تبادل حرارت با ديوار لوله مسي. از كويل خارج مي‌گردد.

  تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله مسي و در نهايت گرم شدن آب سرد خارج لوله كه آنرا احاطه كرده است مي‌شود. كويلهاي حرارتي به انواع مختلفي ساخته مي‌شود كه دو نوع حلزوني و يوشكل فراوانترين آنها مي‌باشد.

   

  کاربردهای منبع کویل دار عمودی  :

  این دستگاه به منظورگرم نمودن آب بهداشتی منازل و مکانهای صنعتی برحسب ضرورت و بر مبنای مقدار نیازبه آب گرم تولید و عرضه می شود.

   

   

  ویژگی ها منبع کویل دارعمودی :

  در منبع کویلدارعمودی شرکت شوفاژ مخزن ،باتوجه به ظرفیت منبع،ارتفاع تمام شده می تواند از 50 تا 70 سانتی متر بیشتر شود.

  (این میزان افزایش ارتفاع منابع به ظرفیت منبع بستگی دارد)

  ابعاد منبع کویل دار عمودی با توجه به سفارش قابل تغییر می باشد.

   

  درباره منبع کویل دارعمودی :

  منبع کویل دار عمودی  نوع دیگری از منابع جهت تامین آب گرم مصرفی ساختمان می باشد که بجای منبع دو جداره در موتور خانه نصب می شود.منبع کویل دار عمودی دارای یک کوئل مسی شامل لوله های رفت و برگشتی بوده که آب داغ و یا بخار بویلر در آنها جریان دارد و از طریق تماس آن با آب داخل منبع، آنرا گرم می کند. جنس دیواره منابع دوجداره، گالوانیزه بوده و ضخامت آن بر اساس فشار سیستم انتخاب می شود.

   

  منابع کویل دار بر حسب نیاز

  جهت نصب بصورت افقی و عمودی ساخته می شوند. برتری منبع کویل دار عمودی  نسبت به منبع دوجداره ، آسودگی تعمیرات آن بدلیل تک جداره بودن ( در صورت نشت) و راندمان بالاتر کاری بدلیل وجود منبع حرارتی داخلی آن می باشد.

   

  ویژگی های منبع کویل دارعمودی :

  تامین آب گرم مصرفی ساختمان

  سهولت انجام تعمیرات و نگهداری

  راندمان بالاتر نسبت به منابع دوجداره

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *