دسته‌بندی نشده

قیمت منبع کویلدار ایستاده

 •  

  قیمت منبع کویل دار عمودی و افقی (ایستاده ) و ( خوابیده ) را می توانید در فروشگاه مشاهده نمایید .

   

  منبع کویل دار نوع ساده

  از مبدل های حرارتی پوسته و لوله است  که برای تولید و ذخیره آبگرم مصرفی در مصارف خانگی، تجاری و صنعتی سبک و نیمه سنگین استفاده می شود.
  منبع کویل دار از یک استوانه فلزی، دو عدد عدسی محدب در بالا و پایین و یک یا چند رشته کویل در داخل مخزن تشکیل شده است.

  بدنه منبع کویل دار از جنس ورق گالوانیزه گرم می باشد که از ضخامت ۳ تا ۱۶ میلیمتر بسته به ابعاد ظرفیت فشار و…. قابل تولید می باشد.
  کویل ها می تواند از جنس مس، استیل یا گالوانیزه بر حسب نوع مصرف انتخاب شود. شکل ظاهری منبع کویل دار نیز مارپیچ، حلزونی و یو شکل می باشد.

  ظرفیت منبع کویل دار:

  منبع کویل دار در ظرفیت های ۳۰۰ الی ۱۰۰۰۰ لیتر و در دو حالت ایستاده و افقی بسته به نیاز سیستم تولید می گردد.
  در انتخاب منبع کویل دار باید به ابعاد موتور خانه و ورودی ها و درب ها دقت نمود .

  منبع کویل دار گروه شوفاژ مخزن ترکیبی از دوام و طراحی اختصاصی را ارائه می می نماید که بیش از 15 سال است که دراندازه و ظرفیت های مختلف، جهت استفاده درمراکز علمی، هتلها، بیمارستانها، مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری، موسسات و مراکز مختلف صنعتی بسیار مقرون بصرفه بوده است.

  منبع کویل دار چیست ؟

  منبع کویل دار چیست؟ منبع کویل دار نوع دیگری از منبع ها جهت تولید آبگرم مصرفی بهداشتی، در مصارف خانگی سبک و مصارف صنعتی نیمه سنگین می باشند.
  منبع کویل دار را می توان نوعی ساده تر از مبدل های حرارتی از نوع پوسته و لوله برشمرد.
  مکانیزم اصلی اکارکرد منبع کویل دار به این گونه است که آب گرم شده توسط بویلر در سیستم، به داخل کویل ها جریان می یابد و سبب افزایش دمای آب سرد ورودی که در بین کویل ها داخل منبع جریان دارد می گردد.

  داخل منبع ها

  داخل این منبع ها، کویل (عموما به صورت مارپیچ) وجود دارد. جنس این کویل ها مسی، استیل، ورق گالوانیزه می باشد
  که بسته به نیاز خریدار اعم از بار حرارتی سیستم، فشار کاری، هدایت حرارتی مورد درخواست و …
  طراحی و استفاده می گردد ولیکن استفاده از کویل مسی به علت بالا بودن ضریب هدایت حرارتی مس و همچنین طول عمر زیاد این نوع کویل در منبع کویل دار بهینه و مهندسی می باشد.

  جنس و بار حرارتی کویل

  مورد استفاده در منبع کویل دار در قیمت منبع کویل دار تاثیر بسزایی دارد.
  در صورت درخواست خریدار نسبت به کاهش هزینه تمام شده دستگاه از کویل استیل و یا گالوانیزه استفاده می گردد.
  نکته دیگر در مورد کویل این است که در صورت نیاز سیستم طراحی شده بر اساس بار حرارتی مورد نیاز، از یک یا دو کویل در منبع کویل دار استفاده می شود.

  منبع کویل دار را بر اساس نحوه قرارگیری هندسی در سیستم می توان به دو دسته منبع کویل دار ایستاده و منبع کویل دار افقی تقسیم نمود که بسته به فضای در دسترس در داخل موتورخانه طراحی و استفاده می گردد.

  منبع کویل دار

  عموما از ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم ساخته می شود به جز مواردی که کاربری خاصی مدنظر خریدار باشد، برای مثال در حالتی که بحث خوردگی مطرح باشد باید از Stainless Steel برای بدنه منبع کویل دار استفاده نمود.
  ضخامت ورق های بدنه منبع کویل دار بسته به فشار کاری، دمای کاری دستگاه و همچنین حدود مجاز آیین نامه ای از 4 میلیمتر الی 16 میلیمتر متغیر می باشد.
  همچنین کویل های داخل منبع نیز بسته به جنس کویل، شرایط کاری دستگاه و پیشنهادات آیین نامه ضخامت خاصی خواهد داشت که توسط کارشناسان این مجموعه بسته به شرایط موجود، طراحی و پیشنهاد خواهد شد.

  مکانیزم کار منبع کویل دار

  در منبع کویل دار آب گرم یا بخار تولید شده در بویلر یا دیگ، وارد کویل های موجود در منبع می شود و بین کویل ها جریان می یابد.
  آب سرد ورودی (در مصارف خانگی آب لوله کشی شهری) توسط کویل ها افزایش دما پیدا کرده و به سمت واحد های مصرفی حرکت می کند.
  یکی از مزیت های منبع کویل دار این است که آب مصرف نشده در سیستم، طی یک مسیر برگشتی، دوباره به داخل منبع هدایت می شود که سبب کاهش چشمگیر مصرف انرژی و افزایش راندمان دستگاه می گردد.

  مکانیزم عمل منبع کویل دار به زبان ساده این گونه است که سیال گرم کننده که در داخل یک بویلر آبگرم یا هر وسیله مشابه گرم شده، وارد کویل موجود در منبع کویل دار می گردد.
  سیال گرم شونده که در اطراف این کویل ها در داخل منبع جریان دارد بر اساس قانون جریان همرفتی، افزایش دما یافته و پس از رسیدن به دمای مورد نظر به سمت واحد های مصرفی جریان می یابد.

   استانداردهای استفاده شده در طراحی ، ساخت و بازرسی منبع کویل دار

  • مقاطع تحت فشارASME SEC1-8 ، ISIRI 4231
  • مقاطع خارج از تحت فشار ASME SEC1-9
  • فلنج ها DIN 2576
  • تست هاي غير مخرب ISIRI 4231

  استاندارد های مورد استفاده برای متریال منبع های کويل دار

  • ورق فولادی مورد استفاده ASTM A516، DIN 17155
  • لوله های مورد استفاده DIN 17175
  • فلنج های مورد استفاده DIN 2576
  • پايه و قسمت هاي غير تحت فشار
  • DIN 17100

  قیمت مخزن کویل دار عمودی و افقی :

  قیمت منبع کویل دار وابسته به پارامترهایی منجمله ضخامت بدنه منبع کویل دار ، ضخامت عدسی های محدب مورد استفاده ، جنس کویل مصرفی و … می باشد.
  بطور کلی قیمت منبع کویل دار وابسته به سایز و ظرفیت و جنس مواد اولیه مصرفی از 3 میلیون تومان آغاز و تا 700 میلیون تومان در منبع کویل دار صنعتی ادامه دارد .

  بطور مثال

  قیمت منبع کویل دار برای 10 واحد مسکونی با متراژ هر واحد 120 متر مربع البته دارای کیفیت بالای مواد اولیه مصرفی بمنظور تولید منبع کویل دار نهایتا …….میلیون تومان برآورد میگردد .
  البته قابل ذکر است با افزایش بهای تمام شده کویل ها و ورق گالوانیزه مورد استفاده در تولید منبع کویل دار بدلیل رشد قیمت مواد اولیه مصرفی و وجود تورم این قیمت روزانه در حال تغییر است .

   

  توضیحات مهم جهت درک سریع و صحیح جدول منابع کویل دار :

  1. ظرفیت های عنوان شده در جدول فوق ظرفیت های استاندارد بوده و سایر ظرفیت ها به پیشنهاد خریدار قابل تولید می باشد.
  2. منابع کویل دار تولیدی شوفاژ مخزن در هر دو حالت ایستاده و افقی قابل تولید می باشد.
  3. ضخامت و ابعاد عنوان شده در جدول فوق طراحی بمنظور کاهش هزینه و قیمت بهینه و اقتصادی این مجموعه بوده و به سفارش خریداران محترم قابل تغییر می باشد. در
  4. صورت تولید با ابعاد اختصاصی و ضخامت های مورد درخواست، قیمت کویل دار ایستاده و خوابیده از قیمت ابعاد پیش فرض بیشتر خواهد بود.
  5. وزن عنوان شده در جدول، وزن خالص مخزن مورد استفاده در منبع کویلی می باشد.
  6. سطوح حرارتی پیشنهاد شده در جدول فوق ، طبق استاندارد های بین المللی و مقررات ملی ساختمان طراحی و تدوین گشته است که قابل تغییر می باشد.
  7. واحد کوچک مسکونی به واحد با زیر بنای حداکثر 75 متر مربع، واحد مسکونی متوسط یک واحد با متراژ 75 الی 120 متر مربع و واحد مسکونی بزرگ به واحد مسکونی با زیر بنای بالای 120 متر مربع و تعداد سرویس بهداشتی بیشتر در هر واحد اطلاق می گردد.
  9. به علت متغیر بودن قیمت مواد اولیه مصرفی همچون ورق گالوانیزه ، مس و …. برای استعلام قیمت منبع کویل دار عمودی و افقی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای