دسته‌بندی نشده

تعریف منبع کویل دار یا مخزن کویلدار آبگرم شوفاژ

 • منبع کویل دار مخزنی است جهت تامین آب گرم بهداشتی که از آب گرم یا بخار خروجی دیگ، جهت گرم کردن آب سرد ورودی شهر استفاده میشود.این آب گرم یا بخار خروجی از بویلر، در داخل کویل حرارتی از چند شاخه لوله رفت و برگشتی گردش نموده و پس از تبادل حرارت با دیوار لوله های آن از کویل خارج می گردد.انتقال حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله (مسی، استیل، … ) شده در نهایت منجر به گرم شدن آب سرد خاج لوله که آن را احاطه کرده است می شود.

  منبع کویل دار 300یکی از نیاز های اساسی و ضروری مراکز صنعتی، بیمارستان ها، کارخانه ها، ساختمان های مسکونی و استخر ها و بسیاری از مراکز دیگر تامین آب گرم بهداشتی مورد نیاز آن ها به میزان کافی و در دمای مطمئن است.

  چرا باید از منبع کویل دار استفاده کرد؟

  آب گرم نیاز اساسی تمامی واحدهای مسکونی و صنعتی و غیره است. تأمین آب گرم کافی همیشه هم آسان نیست.

  خرابی منبع

  کی از مشکلات جلوگیری دسترسی به این مسئله، خرابی منبع است.در گذشته بیشتر از منبع دو جداره در موتورخانه برای تأمین آبگرم مورد استفاده قرار می‌گرفت؛اما خیلی سال است که کم کم این منابع جای خود را به منبع کویل دار می‌دهند.در ساخت منبع کویل دار فقط از یک بدنه با جنس‌های مخصوص استفاده می‌شود.این مسئله باعث می‌شود تا ترکیدگی یا رسوب زدایی در آن بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود.

  هزینه کمتری را هم روی دوش صاحب‌خانه یا کارخانه

  همچنین هزینه کمتری را هم روی دوش صاحب‌خانه یا کارخانه قرار دهد.از طرفی دیگر، به دلیل قرار گرفتن منبع انتقال حرارت اصلی داخل خود کویل، کاهش و اتلاف حرارت خیلی کمتر است.
  در واقع، بیشتر حرارت‌های ایجاد شده صرف گرم شدن آب سرد می‌شود.دلایل دیگر استفاده از منبع کویل دار در استفاده از چندین لوله است.به کار بردن شاخه‌های متعدد برای لوله کشی، باعث افزایش جریان آب داغ و زیاد شدن حرارت گرمایی می‌شود.در نتیجه این مسئله باعث افزایش زمان سریع گرم شدن آب سرد ورودی خواهد شد.

  مزیت:

  دیگر که البته کمی هم در بالا به آن اشاره شد، فعال بودن دستگاه در صورت رسوب گرفتن یکی از لوله‌ها است.در صورتی که یکی از لوله‌های منبع رسوب گرفته یا به هر دلیلی مسدود شود، آب یا بخار خارج شده از طریق دیگر لوله‌ها در جریان خواهد بود.این مسئله نگرانی ناشی از خاموش شدن دستگاه و نبود آب گرم برای چند روز را از بین خواهد برد.دیگر مزیت استفاده از این منبع، کاهش مصرف انرژی است.

  آب سرد گرم شده در لوله مورد مصرف قرار نگیرد

  در صورتی که آب سرد گرم شده در لوله مورد مصرف قرار نگیرد، به داخل منبع بازگردانده می‌شود.در واقع، می‌توان گفت هم کاهش مصرف انرژی و هم کاهش مصرف آب.
  نکته مهم دیگر اینکه در ساخت لوله‌های داخل کویل می‌توان از جنس مس استفاده کرد.
  مس ضریب بالای حرارت بوده و به خوبی و خیلی سریع گرما را انتقال می‌دهد.
  همچنین طول عمر بالاتری نسبت به بقیه جنس‌ها دارد.
  یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از منبع کوئل دار در جنس مخصوص آن است؛
  موردی که در بالا اشاره کردیم. جنس ورقه‌های به کار رفته در ساخت منبع کویل دار از ورقه‌های فولادی با روکش گالوانیزه است. این ورقه‌ها توان و مقاومت بالاتری دارند.
  همچنین به راحتی می‌توان بر اساس میزان فشار، ضخامت آن را تعیین کرد.
  ضخامت آن چیزی حدود بین 4 تا 16 میلی‌متر است.

  منبع کویل دار 400برای حل این مساله باید از تجهیزاتی استفاده کرد که آب گرم را به میزان کافی و در دمای مناسب تهیه کند.
  برای تامین آب گرم صنایع تجهیزات مختلفی توسعه یافتند که از مهمترین آن ها می توان به منبع دو جداره و منبع کویل دار اشاره کرد.

  جنس منبع کویل دار

  جنس منبع کویل دار عموما از ورق گالوانیزه گرم می باشد اما در صورت استفاده از ورق سیاه (فشارهای بالاتر) داخل منابع را با پوشش اپوکسی پوشش میدهند.ضخامت ورق فولادی بکار رفته در منابع نیز بر حسب فشار کاری دستگاه، دمای کاری و ضریب خوردگی آب بر اساس استاندارد مخازن تحت فشار محاسبه می‌شود.
  منبع کویل دار در دو نوع منبع کویل دار ایستاده و منبع کویل افقی بر حسب محل نصب و سفارش مشتری ساخته میشود.

  منبع کویل دار ایستاده :

  برتری منابع کویل دار نسبت به دیگر دستگاههای تولید کننده آب گرم بهداشتی نظیر منابع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی ،پوسیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند.
  ضمنا بخاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت (کویل) در داخل منبع، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد.

  درجه حرارت مناسب آب

  درجه حرارت آب گرم مصرفی معمولا در 50-60 درجه سانتیگراد به مصرف کننده می رسد.
  این آب نباید در دمایی کمتر از 50 درجه سانتیگراد ذخیره شود، علت این امر رشد باکتری به نام لژیونلا می باشد
  که در دمای 25 تا 50 درجه تکثیر می گردد.
  لذا دمای مناسب جهت منابع کویل دار بالای این مقدار می باشد.
  البته در مواردی که در بالا بودن دمای آب مصرفی محدودیت دمایی وجود داشته باشد پیشنهاد می شود با مخلوط آب سرد و گرم این مهم را برآورده نوده تا موجب رشد باکتری نام برده نگردد.

  برتری منبع کویل دار

  برتری منبع کویل دار نسبت به دیگر دستگاه های تولید کننده آبگرم بهداشتی نظیر منبع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند.
  ضمنا بخاطر وجود منبع اصلی انتقال حرارت ( کویل ) در داخل مخزن کویل دار ، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد.

  انتخاب نوع منبع کویل دار :

  مخازن کویل دار گاهی دارای یک کویل و بعضا دارای دو کویل حرارتی هستند.در انتخاب نوع منبع کویل دار، فضا و ابعاد موتورخانه مهمترین عامل می باشد و بسته به محدودیت های موتورخانه این منبع انتخاب می گردد.

  منبع کویل دار 500مشخصات فنی مخزن کویل دار شرکت شوفاژ مخزن:

  • قابلیت تحمل فشار تا 1.5 برابر فشار کاری
  • پوشش بدنه‌ی داخلی با سه لایه رنگ اپوکسی جهت محافظت از زنگ زدگی
  • درجه حرارت طراحی کویل ها 350 درجه فارنهایت می‌باشد
  • ساخت، تحویل و نصب در محل با سرعت و دقت بالا
  • طراحی و ساخت منبع با رعایت کلیه استانداردها
  • دارای گارانتی طلایی و 5 سال خدمات پس از فروش
  • برای انتخاب و خرید منبع کویل دار با شرکت شوفاژ مخزن مشاوره رایگان بگیرید.

  منبع کویل دار چیست

  منبع کویل دارمخزنی است جهت تامین آب گرم بهداشتی که از آب گرم یا بخار خروجی دیگ، جهت گرم کردن آب سرد ورودی شهر استفاده میشود. این آب گرم یا بخار خروجی از بویلر، در داخل کویل حرارتی از چند شاخه لوله رفت و برگشتی گردش نموده و پس از تبادل حرارت با دیوار لوله های آن از کویل خارج می گردد. انتقال حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله (مسی، استیل، … ) شده در نهایت منجر به گرم شدن آب سرد خاج لوله که آن را احاطه کرده است می شود.

  چرا باید از منبع کویل دار استفاده کرد؟

  آب گرم نیاز اساسی تمامی واحدهای مسکونی و صنعتی و غیره است. تأمین آب گرم کافی همیشه هم آسان نیست. یکی از مشکلات جلوگیری دسترسی به این مسئله، خرابی منبع است. در گذشته بیشتر از منبع دو جداره در موتورخانه برای تأمین آبگرم مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما خیلی سال است که کم کم این منابع جای خود را به منبع کویل دار می‌دهند. در ساخت منبع کویل دار فقط از یک بدنه با جنس‌های مخصوص استفاده می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا ترکیدگی یا رسوب زدایی در آن بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام شود. همچنین هزینه کمتری را هم روی دوش صاحب‌خانه یا کارخانه قرار دهد. از طرفی دیگر، به دلیل قرار گرفتن منبع انتقال حرارت اصلی داخل خود کویل، کاهش و اتلاف حرارت خیلی کمتر است. در واقع، بیشتر حرارت‌های ایجاد شده صرف گرم شدن آب سرد می‌شود. دلایل دیگر استفاده از منبع کویل دار در استفاده از چندین لوله است. به کار بردن شاخه‌های متعدد برای لوله کشی، باعث افزایش جریان آب داغ و زیاد شدن حرارت گرمایی می‌شود. در نتیجه این مسئله باعث افزایش زمان سریع گرم شدن آب سرد ورودی خواهد شد.

  چرا باید منبع کویل دار شوفاژ مخزن را بخریم ؟

  منابع کویل دار ساخته شده در شرکت ما دارای بهترین کیفیت می باشند و از بهترین نوع ورق تولید می شوند و منبع کویل دار شوفاژ مخزن دارای 5 سال ضمانت می باشد.

  چگونه می توانیم منبع کویل دار سفارش دهیم ؟

  برای خرید کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و مشاوره  قبل از خرید منبع داشته باشید و از نحوه ساخت و قیمت و تحویل مطلع شوید .

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  3 نظر در “تعریف منبع کویل دار یا مخزن کویلدار آبگرم شوفاژ

  1. مخزن شوفاژ گفت:

   امتیاز بینندگان:5 ستاره

  2. ناشناس گفت:

   امتیاز بینندگان:4 ستاره

  3. ناشناس گفت:

   امتیاز بینندگان:3 ستاره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *