دسته‌بندی نشده

دیگ آب گرم چیست؟و انواع و کاربرد آن را نام ببرید؟

دیگ آبگرم
 • در این مقاله می خواهیم  در مورد دیگ آبگرم فولادی و چدنی شرکت شوفاژ مخزن که یکی از قسمت های مهم در بخش موتور خانه های ساختمان ها و برای تولید آب گرم مصرفی ساختمان ها بکار می رود توضیحاتی دهیم.
  سوالات متعددی ممکن است قبل از خرید دیگ های آب گرم داشته باشید آیا دیگ آب گرم انواع مختلفی دارد؟
  نحوه عملکرد دیگ های آبگرم به چه صورت می باشد؟
  قیمت و جنس دیگ های آبگرم ؟و سوالات متعدد دیگر که با مطالعه این مقاله تا پایان آن می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را پیداکنید.
  در ادامه مقاله به بررسی کاربرد دیگ آبگرم در تولیدآبگرم و انواع مختلف آن می پردازیم.قبل از خرید می توانید با کارشناسان فروش شرکت شوفاژ مخزن که ارائه دهنده انواع دیگ های آبگرم می باشد تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

  دیگ های آبگرم-فولادی و چدنی

  دیگ آب گرم چیست؟

  دیگ آب گرم همان طور که مشخص است برای تولید آب گرم مصرفی کاربرد دارد و یکی از اجزای مهم و کلیدی در موتور خانه ها می باشد.آب گرم تولید شده از این دیگ ها به این صورت است که آب و آتش در این دیگ ها با هم تبادل گرمایی می کنند و آب گرم مصرفی را برای ساختمان ها تولید می کنند.

  عملکرد دیگ های آب گرم:

  عملکرد این دیگ ها به این صورت است که  انرژی حرارتی حاصل از سوختن را به داخل خود انتقال دهند و با این کار می توانند آب گرم را تولید کنند منتقل شدن آب گرم به دیگ توسط پمپی که مخصوص این کار می باشد انجام می شود.دقت داشته باشید اگر آب گرم مصرفی شما سرد شد این را بدانید که مقداری انرژی خود را از دست داده است به این خاطر سرد شده است و برای گرم شدن مجدد توسط پمپ آب به دیگ برگشت داده می شد و دوباره گرم می شود.

  مهم ترین و اصلی ترین کاربرد دیگ های آب گرم:

  دیگ آب گرم مهم ترین کاربردی که می تواند داشته باشد برای تولید آب گرم می باشد و برای تاسیسات حرارتی از دیگ آب گرم استفاده می کنند.کاربرد دیگر این دیگ ها علاوه بر تولید آب گرما ساختمان ها داخلی در انواع صنایع و حتی نیروگاه ها هم مورد استفاده قرار می گیرد.

  دیگ های آب گرم فولادی و چدنی

  انواع دیگ های آب گرم:

  انواع دیگ های آب گرم بر اساس آلیاژ به کار برده شده در بدنه آن ها به دو نوع تقسیم می شوند که به طور خلاصه در مورد ویژگی های این دونوع دیگ آب گرم چدنی و فولادی برای کمک به اینکه انتخاب بهتر در نوع دیگ ها داشته باشید توضیحاتی داده می شود.

  1.دیگ آب گرم چدنی

  2.دیگ آب گرم فولادی

  دیگ آب گرم چدنی:

  دیگ های چدنی به روش ریخته گری و به صورت پره پره تولید و عرضه می شوند این پره ها با قرار گرفتن در کنار هم دیگ چدنی را می سازند و این را بدانید که بعد از تولید دیگ های آبگرم چدنی پره های آن در محل نصب مونتاژ می شوند.و هر چه تعداد پره ها دیگ آبگرم چدنی بیشتر باشد ظرفیت حرارتی آن دیگ هم بیشتر خواهد بود با کم و زیاد کردن پره ها عقب و جلو و یا پره ها میانی می توان قدرت حرارتی دیگ چدنی را کاهش و یا افزایش داد.

  دیگ آب گرم فولادی:

  از نوع مشخصاتی که دارد این نوع دیگ های آب گرم از جنس فولاد می باشند و می توان گفت قدرت حرارتی بالایی نسبت به دیگ های آب گرم چدنی دارند و به صورت یکپارچه تولید و عرضه می شوند و شکلی که دارند به صورت استوانه ای افقی و یا عمودی می باشد.

  دیگ های فولادی از لحاظ ساختار و کارکرد در دو نوع تولید می شوند:

  1.دیگ های فولادی تولید شده با آتش

  2.دیگ های فولادی تولیده شده با آب

  دیگ های فولادی تولید شده با آتش:

  شکل ساختاری دیگ های فولادی که با آتش ساخته می شوند بصورت افقی در محل قرار می گیرند و عملکرد آن به این صورت است که آتش حاصل شده از احتراق سوخت از میان لوله هایی که مصرفی ساختمان ها را می کند.این دیگ های آبگرم تولید شده با آتش حداکثر فشار و تولید بخار توسط آن ها به چه اندازه می تواند باشد؟ می توان گفت حداکثر فشاری که می توانند تحمل کنند 250 پوند بر اینچ مربع و بخار تولید شده توسط آن ها حداکثر تا 20000پوند بر ساعت می باشد.

  دیگ های فولادی تولید شده با آب:

  همان طور که مشخص است ساختار این نوع دیگ های آب گرم برعکس دیگ هایی است که با آتش ساخته می شوند وعملکرد آن ها به این صورت است که آب در لوله ها در حال گردش می باشد و آتش بر لوله های محیط است و گاز های حاصل از احتراق در اطراف آن می باشند.دیگ های فولادی آب گرم به صورت عمودی در محل نصب قرار می گیرند حداکثر فشار که می توانند تحمل کنند 900پوند بر اینچ مربع می باشد.

  اجزای مهم و اصلی دیگ های فولادی چیست:

  1.لوله های رفت و برگشت

  2.شیر تخلیه و شیر اطمینان

  3.اتصالات دودکش

  4.بدنه

  5.لوله ها آتش خوار: در این نوع لوله ها آتش و دود در جریان می باشد و جنس ساختاری آن ها از فولاد می باشد.

  6.کوره ها:در این کوره محفظه هایی وجود دارد که احتراق در آن ها صورت می گیرد.

  7.شاسی

  8.فشار سنج

  مزایای دیگ های آب گرم چدنی نسبت به دیگ های آب گرم فولادی:

  1.مزیتی که دیگ های آب گرم چدنی می توانند نسبت به دیگ های آب گرم فولادی داشته باشند این است دیگ های فولادی به مرور زمان بر اثر رطوبت ناشی از هوا دچار زنگ زدگی می شوند که در دیگ های چدنی این مشکل وجود ندارد.

  2.مزیت دیگری که باعث شده است دیگ های آب گرم مقدم تر از دیگ های آب گرم فولادی شوند این است که گفتیم دیگ های چدنی به صورت پره پره تولید و با اتصال این پره ها به هم دیگ چدنی ساخته می شود و اگر پره ای شکسته و یا آسیبی ببینید می تواند آن را تعویض نمود بدون آن که بخواهیم کل دیگ را عوض کنیم.

  3.دیگ های آب گرم فولادی حمل نقل آن ها مشکل تر و ظرفیت محدودتری نسبت به دیگ های آب گرم چدنی دارند.

   دیگ آب گرم شرکت شوفاژ مخزن دیگ فولادی و چدنی

  برای خرید وانتخاب دیگ آبگرم باید به چه مسائلی توجه داشته باشیم؟

  این را بدانید عمر دستگاه ظرفیت گرمایی و حرارتی دیگ های آب گرم و اینکه هزینه مصرف انرژی و هزینه تعمیر و نگهداری و اینکه ضریب اطمینان این دیگ ها به چه اندازه می باشد و اینکه این دیگ های آبگرم قابلیت این رادارند که بتوانند ظرفیت آن ها را کاهش و یا افزایش دهیم.پس در هنگام خرید و انتخاب نوع دیگ آبگرم مصرفی خود دقت کنید و قبل از خرید حتما تحقیقات خود را در مورد دیگ انتخابی خود انجام دهید تا بهترین دیگ آبگرم با عملکرد بالایی را انتخاب و از آن مصرف کنید.

  قیمت دیگ های آبگرم مصرفی:

  قیمت دیگ های آبگرم بستگی به نوع انتخابی شما دارد و اینکه این دیگ در چه فضایی باید قرار بگیرد ضخامت و ابعاد آن به چه اندازه و اینکه این دیگ باید حداکثر فشاری که تحمل کند چقد است؟ پس باید ظرفیت دیگ آبگرم مورد احتیاج خود را در اختیار کارشناسان شرکت شوفاژمخزن  قرار دهید تا مقدار ظرفیت را محاسبه و نوع دیگ انتخابی آبگرم برای شما رامعرفی کنند.پس قیمت دیگ های آبگرم متفاوت و بستگی به این خواهد داشت که متراژ هر واحد محل قرار گرفتن دیگ و تعداد واحد های ساختمان آن به چه صورت و به چه اندازه خواهند بود.

  شرکت شوفاژ مخزن:

  شرکت شوفاز مخزن بصورت حرفه ای و تخصصی فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع کویل مسی ، مخزن های دوجداره و  مخزن کویلی و دیگ های آب گرم و …شروع کرده است که توانسته است در بین مشتریان خود مقام بالایی را کسب و رضایت مشتریان را جلب کند و توانسته است رشد قابل توجهی از لحاظ حجم سفارشات بالا و میزان خدمات به موقع به مشتریان خود از امتیاز بالایی نسبت به رقبا خود داشته باشد برای انتخاب و خرید با کارشناسان فروش ما تماس و مشاوره بگیرید و با اطمینان کامل از شرکت شوفاژ مخزن محصول مصرفی خود را انتخاب و با اطمینان کامل مصرف کنید.
  جلب رضایت مشتریان رکن اصلی شرکت ما می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  2 نظر در “دیگ آب گرم چیست؟و انواع و کاربرد آن را نام ببرید؟

  1. ناشناس گفت:

   امتیاز بینندگان:1 ستاره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *