دسته‌بندی نشده

منبع تحت فشار بسته ( آب سرد ) چگونه کار می کند ؟

موتورخانه چیست؟و چه عملکردی خواهد داشت؟
 • عملکرد منبع تحت فشار بسته در سیستم آبرسانی ساختمان

  مخزن انبساط بسته به گونه ای است که پمپ، آب را با فشار وارد منبع انبساط می کند و روی میزان فشاری که تنظیم شده قطع می شود.سپس هنگامی که مصرف کننده شیر آب را باز می کند، آبی که درون منبع انبساط ذخیره شده با فشار تیوپ وارد لوله ها می شود و به خروجی آب می رسد.
  اگر میزان آب مصرفی کمتر از آب ذخیره شده در منبع انبساط بسته باشد، پمپ روشن نمی شود ولی اگر آب بیشتری مورد نیاز باشد آنگاه دوباره پمپ روشن شده و منبع تحت فشار را پر می کند.
  یعنی فشار آبی که در منبع انبساط بسته ذخیره می شود برابر است با فشاری که پمپ توانایی دارد تا آن را ایجاد نماید.

   

  در منبع تحت فشار

  نیروی فشار از طریق تیوب که داخل منبع تحت فشار قرار دارد به آب وارد می شود. فشاری که به هنگام وارد شدن آب به مخزن انبساط بسته ایجاد می شود موجب می گردد تا بخش خشک یا هوایی که در منبع انبساط است فشرده شود زیرا در این حالت راه خروجی ندارد. این کار باعث می شود تا آب داخل منبع تحت فشار به دنبال مسیری برای خروج باشد تا فشار داخل منبع تحت فشار و لوله ها با هم برابر گردد.

   

  فشار هوای داخل منبع انبساط

  وقتی فشار هوای داخل منبع انبساط از حد پایینی تعیین شده پایین تر رود سنسور فشار به پمپ فرمان می دهد تا روشن شود و دوباره منبع تحت فشار را از آب پر کند تا به حد بالایی فشار تعیین شده برسد. در این هنگام سنسور فشار فرمان قطع پمپ را ارسال می کند.

   

  منبع تحت فشار مقدار حجم

  در منبع تحت فشار مقدار حجم مشخص شده نشان می دهد که چه مقدار آب با میزان فشار معین می تواند در آن ذخیره گردد. همانطور که گفتیم فشار آب داخل منبع انبساط بسته برابر با فشار پمپ آب می باشد و تا هنگامی که ذخیره آب درون منبع تحت فشار خالی نشود پمپ آب استارت نمی کند.

   

  عملکرد منبع انبساط بسته

  اگر بخواهیم بطور خلاصه عملکرد منبع انبساط بسته را توضیح دهیم باید بگوییم کاری که این منبع انجام می دهد این است که بسته به میزان ظرفیتش، مقداری آب درون خود ذخیره می کند و آب مصرفی ساختمان از طریق این منبع هدایت می شود، زمانی که آب منبع تحت فشار خالی شد، دوباره پمپ آن را پر می کند.برای آگاهی از قیمت روز منبع انبساط در با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

   

   

  نصب منبع تحت فشار

  در هنگام نصب منبع تحت فشار بهتر است، منبع در مسیر مکش پمپ سیرکولاسیون شوفازخانه بسته شود. با این کار قسمت مکش زیر فشار ثابتی کار می کند و قرار دادن منبع تحت فشار در مسیر دهش پمپ باعث می گردد که بازدهی پمپ پایین بیاید.
  زیرا جایی برای نصب منبع انبساط بسته خوب است که وقتی پمپ روشن است، فشار کمی به آن بیاید. به بیان دیگر، در ساختمانی که یک طبقه دارد، نقطه کم فشار، نزدیک مسیر مکش پمپ است.
  ولی در ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد، نقطه کم فشار در کنار بالاترین قسمت در مسیر لوله برگشت به سمت پمپ می باشد.

   

  قرار دادن منبع در موقعیت مناسب در سیستم

  یک نکته مهم دیگر که اهمیت زیادی دارد این است که قرار دادن منبع در موقعیت مناسب در سیستم، باعث نمی شود که اندازه آن را کوچکتر در نظر بگیریم.با توجه به این نکته بهترین موقعیت برای نصب منبع تحت فشار، جایی است که بتوانید منبع انبساط بسته را به راحتی در آن موقعیت قرار دهید.مثلا اتاق موتورخانه که دارای فضای مناسب برای نصب و نگهداری و تعمیر منبع تحت فشار است.

   

  منبع تحت فشار

  پیش از اینکه منبع تحت فشار را به سیستم متصل کنیم، می توانید با اعمال فشار آزمایش نمایید. گاهی اوقات به دلیل نبود آگاهی لازم و تجربه کافی، مجریان تاسیسات در هنگام نصب و راه اندازی سیستم گرمایش با منبع تحت فشار، به مشکل بر می خورند و عملیات آنها با عیب ها و ایراداتی همراه است.مثلا فکر می کنند که فشار داخل منبع تحت فشار دیافراگمی که در کارخانه تنظیم شده برای نصب مناسب است و آن را چک نمی کنند.
  باید همیشه قبل از نصب و راه اندازی منبع انبساط بسته با توجه به اصول طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات که در نقشه مشخص شده فشار منبع تحت فشار تنظیم شود.

   

  منبع تحت فشار

  اگر قصد خرید منبع تحت فشار در را دارید می توانید برای دریافت اطلاعات محصولات و آگاهی از قیمت منبع انبساط بسته با ما تماس بگیرید.نکات مهم قبل از نصب مخزن انبساط بسته برای بالانس آب در گردش شوفاژخان اطمینان پیدا کنید که در پوش شیر شارژ گاز به طور کامل بسته است.

  فشار قبل از شارژ

  اگر فشار قبل از شارژ کاهش یابد و شیر نشتی داشته باشد سیستم دچار اختلال در کارکرد می شود.

  • برای تنظیم فشار باید هنگامی که منبع تحت فشار بسته خالی است و متناسب با میزان فشار آب سردی که وارد می شود و قبل از شارژ اقدام نمود.
  • درپوشی که روی شیر گاز قرار دارد باز شود .اطمینان حاصل کنید که اندازه منبع تحت فشار با سیستم متناسب است
  • برای اینکه آب به درون شبکه آبرسانی بازگشت نداشته باشد هنگامی که جریان آب ورودی قطع است، یک شیر یکطرفه در سیستم لوله کشی ببندید.

  کارشناسان ما در بخش فروش، می توانند به شما برای خرید منبع تحت فشار در شیراز کنند.

   

  نکات مهم در حین نصب منبع تحت فشار بسته در شوفاژخانه:

  برای تنظیم درجه ترموستات بویلر آن را روی درجه ای قرار دهید که از دمای مجاز منبع تحت فشار کمتر باشد

   • قبل از اینکه بویلر را روشن نمایید، کل سیستم باید هواگیری شود.
   • از عدم وجود هر گونه نشتی در مسیر آب سرد ورودی مطمئن شوید
   • اگر منبع انبساط بسته شما حجمی بیشتر از ۶۰ لیتر دارد حتما باید بر روی شاسی نصب شده و محکم شود
   • جایی که منبع تحت فشار نصب می شود باید در مسیر آب سرد بوده و قبل از ورودی بویلر و پس از شیر یک طرفه قرار گیرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *